Aktualności

SCHRON MARYSIEŃKA ZAPRASZA 16.12.2018r.

Grudzień 13, 2018

Zwiedzanie schronu „Marysieńka” możliwe będzie w niedzielę
o godz. 15:00

Pobieramy opłatę w wysokości 5 zł od osoby, opłata przeznaczana jest
na remont i doposażenie schronu.

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie pikniku patriotycznego

Lipiec 25, 2018

Szanowni Państwo , dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólny spędzony czas. Atrakcje przygotowane podczas tegorocznego pikniku napewno pozwolą cieszyć się dużym zainteresowaniem i zachęcą Państwa do tego abyśmy mogli spotkać się w jeszcze wiekszym gronie na kolejnym wielkim wydarzeniu organizowanym przez Zespół Muzeum Techniki i Militariów.

Relacja z pikniku podkarpackiego

Lipiec 21, 2018

Szanowni Państwo zamieszczamy interesujące zdjęcia z dzisiejszego pikniku i zapraszamy wszystkich na ul. Milocińska w Rzeszowie. Impreza do 20:00 a na zakończenie ognisko integracyjne. W dniu jutrzejszym 22.07.2018  o godz 10:30   rozpoczęcie formowania kolumny do UROCZYSTEJ DEFILADY
– godz. 11:00 wyjazd kolumny i rozpoczęcie UROCZYSTEJ DEFILADY przez miasto
– godz. 12:00 przybycie kolumny UROCZYSTEJ DEFILADY do Centrum Miasta: (Rynek, Plac Farny, ul. 3 Maja, Słowackiego, Grunwaldzka)
– godz. 12:30 – 17:00 prezentacja pojazdów, wyposażenia grup GRH, dioram patrole konne w Centrum Miasta.                              Serdecznie zapraszamy


 

I Podkarpacki Piknik Patriotyczny na 100-lecie Niepodległości

Lipiec 1, 2018

    Serdecznie Państwa zapraszamy na kolejne wielkie wydarzenie jakim jest I Podkarpacki piknik patriotyczny na 100-lecie Niepodległości, które odbędzie się w dniach 20-22.07.2018r. Wszelkie informacje Państwo uzyskają pod niżej zamieszczonym linkiem.

https://muzeum-techniki.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2018/07/Plan-pikniku-2pdf.pdf

Zapraszamy Państwa 20-22.07.2018 r.

 

 

XIII Edycja Europejskiej Nocy Muzeów

Maj 21, 2018

Kolejna Rzeszowska Noc Muzeów już za nami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i fantastyczną zabawę. W tym roku aura dopisała piękną i słoneczną pogodą a nasze atrakcje tegorocznej nocy muzeów zostały w pełni wykorzystane przez młodzież jak i dorosłych. Przejażdzki wozem strażackim czy tez  więźniarką , fascynujące wystawy zabytkowe  , balon na ogrzane powietrze oraz pozostałe atrakcje sprawiły, że wspólnie spędzony czas dał nam wielką radość i pozostał w pamięci. Dziękujemy wszystkim którzy pomagali przy organizacji tego wielkiego wydarzenia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Samolot AN-2

Kwiecień 12, 2018

Samolot AN-2 z zamontowanymi skrzydłami

Nowy eksponat

Grudzień 29, 2017

Do naszego muzeum w dniu dzisiejszym zawitał nowy nabytek – autobus więźniarka ze służby więziennej.

 

Kradzież śmigła !!!

Grudzień 17, 2017

W ostatnich dniach z terenu naszego muzeum zostało skradzione śmigło samolotu. Jesteśmy zażenowani całą sytuacją, ponieważ wkładamy dużo wysiłku i pracy w sprowadzanie eksponatów i ich konserwację. Wszystkie nasze prace wykonujemy z pasją i robimy to dla społeczeństwa, a skandaliczne zachowanie ludzi którzy żerują na cudzym wysiłku potępiamy.

 

Nowy eksponat

Grudzień 16, 2017

W dniu dzisiejszym do naszego muzeum trafił nowy eksponat, traktor – Ursus lata 50 -te.

Grudzień 6, 2017

Transport wagonu

Październik 8, 2017

W dniu 21.09 z terenu naszego Muzeum został przetransportowany wagon do firmy „Tabor” w Dębicy, gdzie zostanie poddany gruntownej naprawie.

Nowy eksponat

Listopad 21, 2016

Do naszego Muzeum w dniu 10.11.2016 zawitał nowy eksponat – budka telefoniczna.

Nowy eksponat

Lipiec 16, 2016

Na rzecz Muzeum przekazany został nowy eksponat z OSP Budziwój – wóz strażacki marki Mercedes.

Już niebawem nowe ekspozycje plenerowe na terenie Miłocina

Czerwiec 6, 2016

Początkiem czerwca starostwo powiatu rzeszowskiego udostępniło Fundacji Muzeum teren w Miłocinie.

W miejscu tym powstaną plenerowe ekspozycje militarne. Teren ten posłuży również jako miejsce szkoleń dla organizacji Strzelec.

Więcej informacji już niebawem.

XI edycja Rzeszowskiej Nocy Muzeów

Maj 24, 2016

Miniona XI edycja Rzeszowskiej Nocy Muzeów zakłócona została przez złą pogodę. Nie miało to jednak wpływu na szereg atrakcji, które nasze muzeum proponowało uczestnikom. W pełni można było wykorzystać możliwość przejażdżki wozem opancerzonym oraz wozem strażackim. Ogólnodostępna strzelnica mimo złej pogody nie traciła na atrakcyjności. Rzeszowska Grupa Rekonstrukcji Historycznych Othala przygotowała wystawę dotyczącą historii II wojny światowej. Smaczkiem była obstawa w postaci rekonstruktorów przebranych w mundury niemieckie oraz Polskie z lat 40.

XI Europejska Noc Muzeów

Maj 15, 2016

Marsz żołnierzy wyklętych

Kwiecień 6, 2016

W dniu 28.02.2016 współpracującą z muzeum grupa rekonstrukcji historycznej Otha wzięła udział w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie.

X Europejska Noc Muzeów 2015

Listopad 26, 2015

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z X Europejskiej Nocy Muzeów 2015!

W tym roku atrakcji było co nie miara, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, atrakcje dla starszych i najmłodszych!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tego wydarzenia!
Zapraszamy na kolejną edycję za rok!

 

XIV edycja rajdu MIKUŁAJKI 2014

Maj 9, 2015

13 grudnia w naszym Muzeum gościliśmy uczestników XIV edycji rajdu MIKUŁA-jki.

Rajd został zorganizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rzeszowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, rzeszowskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego.

 

W imprezie udział wzięli nie tylko zawodnicy reprezentujący Automobilklub Rzeszowski, ale także silna reprezentacja Tarnowskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego „K-Team” oraz jedna załoga niezrzeszona. Zanim załogi zgłoszone w rajdzie ruszyły na trasę, wszyscy zwiedzili Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. W Muzeum podziwiać można było m.in. bogatą kolekcję zabytkowych pojazdów, motocykli, motorowerów, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów. Zawodnicy zapoznali się z historią myśli technicznej nie tylko polskich konstruktorów. O wynikach rajdu zdecydował nie tylko rezultat osiągnięty na odcinku, ale także wyniki testu z zakresu BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego ) i PPP (pierwszej pomocy przedmedycznej), testu turystycznego oraz testu z historii rajdu MIKUŁA-jki. Po podliczeniu wszystkich zebranych przez załogi punktów karnych okazało się, że najmniej zdobyła ich załoga Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie: Jarosław Noworól (kierowca) i Dominik Noworól (pilot), która tym samym mogła cieszyć się ze zwycięstwa w rajdzie. Drugie miejsce także przypadło zawodnikom rzeszowskiego klubu, tj. Sławomirowi Jaremcio (kierowca) i Mirosławowi Jaremcio (pilot), zaś na najniższym stopniu podium stanęła załoga z Tarnowa – Łukasz Kocoł (kierowca) i Adam Bąk (pilot).

Po ogłoszeniu wyników rajdu i uhonorowaniu jego zwycięzców pucharami i dyplomami przyszedł czas na wręczenie nagród za sezon 2014, którego dokonali przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie – Prezes Zdzisław Grzyb oraz Wiceprezes Jan Jędrzejko. Wszystkie miejsca na podium, zarówno wśród kierowców, jak i pilotów obsadzili zawodnicy Automobilklubu Rzeszowskiego. Mistrzem Okręgu Rzeszowskiego w kategorii kierowców został Radosław Mikuła, tytuł Wicemistrza trafił do Sławomira Jaremcio, a II Wicemistrzem został Jarosław Noworól. Tytuł Mistrza Okręgu Rzeszowskiego w kategorii pilotów zdobył Mirosław Jaremcio, Wicemistrzem został Dominik Noworól, zaś II Wicemistrzem Agnieszka Mikuła. Tegoroczny kalendarz NSMOR tworzyły trzy imprezy: Rajd Wiosna, Rajd „Pogoń za lisem” oraz Rajd MIKUŁA-jki.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami prasowymi oraz zdjęciami z tego wydarzenia:

 http://www.automobilrzesz.pl/turystyka-nawigacja/galeria/mikula-jki-2014/

 

 

Nowy eksponat

Maj 9, 2015

Wczoraj wieczorem w naszym Muzeum zagościł nowy eksponat – transporter opancerzony MT-LB.

Pojazd został przekazany przez Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Tramwaj w zasobach muzeum!

Maj 9, 2015

Szanowni Państwo,


Bardzo miło jest nam poinformować o nowym ciekawym eksponacie w naszym muzeum.
Dzięki uprzejmości MPK. Kraków otrzymaliśmy tramwaj, serdecznie zapraszamy do jego zwiedzania.

Jeśli chcesz się przejechać – zapraszamy! 🙂

SKOT i BRDM

Marzec 15, 2015

W piątek (13.03) do naszego Muzeum przyjechały nowe eksponaty – SKOT i BRDM.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

100 rocznica wybuchu I wojny światowej

Wrzesień 10, 2014

Serdecznie zapraszamy na 100. rocznicę Wybuchu Pierwszej Wojny Światowej,  

którą organizujemy wspólnie z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie i Urzędem Miasta Rzeszowa. 

                               W dniach 12 – 13 lipca br. w Rzeszowie odbędą się uroczystości w ramach obchodów                                         100. Rocznicy Wybuchu I Wojny Światowej. 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji przybliżających tematykę tego niezwykle ważnego wydarzenia, które zmieniło losy świata.

Program dostępny na stronie:
http://estrada.rzeszow.pl/kalendarium/obchody-100-rocznicy-wybuchu-i-wojny-swiatowej,wyd95/

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Europejska Noc Muzeów

Maj 12, 2014

Szanowni Państwo

Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie ma zaszczyt zaprosić  ramach Europejskiej Nocy Muzeów na wydarzenia, które odbędą się 17 maja w godz. 14.00-01.00 w Naszym Muzeum. Zapewniamy wiele atrakcji, m.in.:

– AGD, RTV – stare i prawie nowe,

– wystawa zabytkowych pojazdów i militariów,

– loty na samolocie SU-22,

– przejażdżka tramwajem,

– strzelnica pneumatyczna,

– zdjęcia w historycznych mundurach,

–  grupa rekonstrukcyjna mieszczan i strzelanie z armaty.

Zachęcamy do pobrania informatora na temat tego wydarzenia, można tam znaleźć przydatne informacje np. o tym, jak trafić do poszczególnych muzeów rzeszowskich.

Program, ulotka informacyjna i plakat do pobrania TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!!!
Wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Noc Muzeów 2014

Styczeń 28, 2014

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na imprezę kulturalną – Noc Muzeów 2014.

W tym roku Muzeum Techniki i Militariów również bierze udział w tym wydarzeniu.
Jest to impreza kulturalna, podczas której udostępniane są muzea, galerie i instytucje w wybranych dniach w godzinach nocnych.

Na tą okazję organizatorzy przygotowują specjalne zwiedzanie obiektów oraz warsztaty i poczęstunek.

Zwiedzanie możliwe jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.

Noc Muzeów 2014 w Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 17-18 maja.

Więcej informacji wkrótce.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół MTiM

Ostatnie pożegnanie

Styczeń 10, 2014

„Nie umiera ten, kto pozostaje w pamięci żywych”

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

w dniu 11 stycznia 2014 r.

inż. Mariana Kołka

   przyjaciela i wielkiego miłośnika motoryzacji.

Żegnamy wspaniałego, życzliwego ludziom Człowieka.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie i Bliskim

składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zespół Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie

Nowy eksponat w naszym muzeum – SU-22

Grudzień 12, 2013

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować o nowym eksponacie w kolekcji naszego muzeum.
Jest nim samolot SU-22

Wstępne zdjęcia można zobaczyć w dziale galeria.

Z pozdrowieniami,
Zespół muzeum

150 rocznica Powstania Styczniowego

Styczeń 30, 2013

Szanowni Państwo,Dziękujemy za udział w wydarzeniu upamiętniającym 150-tą rocznicę Powstania Styczniowego, zorganizowaną przez nasze muzeum oraz Narodowy Bank Polski oddział w Rzeszowie.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami prasowymi oraz zdjęciami z tego wydarzenia:

http://www.nowiny24.pl/archiwum/art/6022715,powstancy-styczniowi-w-rzeszowie,id,t.html
http://www.strefaimprez.pl/rzeszow/promocja-monet-w-muzeum-140254

Niedługo dodatkowe zdjęcia ukażą się w dziale galeria.

Pozdrawiamy,
Zespół MTiM

Relacja z Nocy Muzeów 2012

Czerwiec 3, 2012

Drodzy miłośnicy naszego muzeum!

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć dotyczących Europejskiej Nocy Muzeów, która niedawno miała miejsce również u nas w MTiM.

Pozdrawiamy i życzymy udanego oglądania.


NOC MUZEÓW!

Maj 7, 2012

Szanowni Państwo,

Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie
ma zaszczyt zaprosić

w ramach Europejskiej Nocy Muzeów,

na wydarzenia, które odbędą się

19 maja w godz. 10.00-02.00 oraz 20 maja w godz. 10.00-18.00 w
Naszym Muzeum.

Zapewniamy wiele atrakcji m.in

„Polskie służby mundurowe od 1945 po współczesność”,

„AGD, RTV – stare i prawie nowe”,

Wystawa zabytkowych pojazdów i militariów,

„Bitwa o Berlin” – pokazy grupy rekonstrukcyjnej,

Zachęcamy do pobrania informatora na temat tego wydarzenia. Można tam znaleźć przydatne informacje, np. o tym, jak trafić do poszczególnych muzeów rzeszowskich.

Informator do pobrania TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Ciekawy eksponat w muzeum!

Marzec 26, 2012

Szanowni Państwo,

Niezmiernie miło nam poinformować , iż już w kwietniu tego roku w zbiorach muzeum pojawi się czołg „T-34”


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas.

Podziękowania

Marzec 13, 2012

Muzeum Techniki i Militariów pragnie serdecznie podziękować

Zakładowi remontowo-budowlanemu
„GOLEMA”

za ich duże zaangażowanie w remont budynku muzeum przeznaczonego na ekspozycję samochodów.

Bardzo duży profesjonalizm prac oraz niezwykła słowność i terminowość sprawiły,
że współpraca okazała się owocna i bardzo skuteczna.

W imieniu muzeum oraz osób zaangażowanych w jego funkcjonowanie,

Dyrektor Muzeum
dr inż. Tomasz Bąk

Nowa wystawa w muzeum

Listopad 13, 2011

W dniu 10.11.2011 roku w godzinach 10-16 w Muzeum Techniki i Militariów odbył się dzień otwarty oraz wystawa poświęcona odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Podczas uroczystości zaprezentowała się Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Artyleria” z Przemyśla.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w dziale galeria.

Odwiedziny w muzeum

Czerwiec 15, 2011

Bardzo miło nam poinformować o tym, iż nasze muzeum cieszy się coraz większą popularnością.

W dniu dzisiejszym (14 czerwca 2011) muzeum odwiedziła grupa uczniów jednego z gimnazjum w Krośnie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej.

Dziękujemy za wszelkie pochlebne opinie dotyczące eksponatów w muzeum jak i całego obiektu.
Dzięki wsparciu osób nas odwiedzających możemy nadal kontynuować rozwój.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy odwiedzającym i przypominamy,
zwiedzanie muzeum jest możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr.

(48) 601 885 820

Zwiedzanie muzeum jest bezpłatne.

Zapraszamy do nowych zdjęć w naszej galerii.

Otwarcie muzeum już za nami!

Kwiecień 17, 2011

Bardzo miło jest nam poinformować, iż 14 maja 2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie Prywatnego Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał m.in prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Muzeum cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem a przez jego pomieszczenia od godzin popołudniowych do pierwszej w nocy przewinęło się ponad kilka tysięcy osób.

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do współpracy przy rozwoju i modernizacji muzeum dla wspólnego dobra wszystkich osób zainteresowanych tego typu działalnością.

Zapraszamy do zapoznania się z fotografiami z tego wydarzenia znajdującymi się w dziale galeria naszej strony.

                        

Nowe eksponaty!

Kwiecień 17, 2011

Miło nam poinformować, iż Komendy Wojewódzkie

Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w Rzeszowie

a także Gmina Nozdrzec

przekazały pojazdy – eksponaty dla naszego muzeum.

Serdecznie dziękujemy!

Otwarcie muzeum

Kwiecień 16, 2011

Bardzo gorąco chcielibyśmy poinformować , iż oficjalne otwarcie

„Prywatnego Muzeum Techniki i Militariów”

odbędzie się

14 maja o godzinie 13:00

w obiektach BYŁEJ ZASADNICZEJ SZKOŁY KOLEJOWEJ

przy ul. Kochanowskiego 19 w Rzeszowie

Serdecznie zapraszamy!