XIV edycja rajdu MIKUŁAJKI 2014

9 maja, 2015 8:05 pm Published by Leave your thoughts

13 grudnia w naszym Muzeum gościliśmy uczestników XIV edycji rajdu MIKUŁA-jki.

Rajd został zorganizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rzeszowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie, rzeszowskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego i Automobilklubu Rzeszowskiego.

W imprezie udział wzięli nie tylko zawodnicy reprezentujący Automobilklub Rzeszowski, ale także silna reprezentacja Tarnowskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego „K-Team” oraz jedna załoga niezrzeszona. Zanim załogi zgłoszone w rajdzie ruszyły na trasę, wszyscy zwiedzili Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. W Muzeum podziwiać można było m.in. bogatą kolekcję zabytkowych pojazdów, motocykli, motorowerów, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów. Zawodnicy zapoznali się z historią myśli technicznej nie tylko polskich konstruktorów. O wynikach rajdu zdecydował nie tylko rezultat osiągnięty na odcinku, ale także wyniki testu z zakresu BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego ) i PPP (pierwszej pomocy przedmedycznej), testu turystycznego oraz testu z historii rajdu MIKUŁA-jki. Po podliczeniu wszystkich zebranych przez załogi punktów karnych okazało się, że najmniej zdobyła ich załoga Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie: Jarosław Noworól (kierowca) i Dominik Noworól (pilot), która tym samym mogła cieszyć się ze zwycięstwa w rajdzie. Drugie miejsce także przypadło zawodnikom rzeszowskiego klubu, tj. Sławomirowi Jaremcio (kierowca) i Mirosławowi Jaremcio (pilot), zaś na najniższym stopniu podium stanęła załoga z Tarnowa – Łukasz Kocoł (kierowca) i Adam Bąk (pilot).

Po ogłoszeniu wyników rajdu i uhonorowaniu jego zwycięzców pucharami i dyplomami przyszedł czas na wręczenie nagród za sezon 2014, którego dokonali przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie – Prezes Zdzisław Grzyb oraz Wiceprezes Jan Jędrzejko. Wszystkie miejsca na podium, zarówno wśród kierowców, jak i pilotów obsadzili zawodnicy Automobilklubu Rzeszowskiego. Mistrzem Okręgu Rzeszowskiego w kategorii kierowców został Radosław Mikuła, tytuł Wicemistrza trafił do Sławomira Jaremcio, a II Wicemistrzem został Jarosław Noworól. Tytuł Mistrza Okręgu Rzeszowskiego w kategorii pilotów zdobył Mirosław Jaremcio, Wicemistrzem został Dominik Noworól, zaś II Wicemistrzem Agnieszka Mikuła. Tegoroczny kalendarz NSMOR tworzyły trzy imprezy: Rajd Wiosna, Rajd „Pogoń za lisem” oraz Rajd MIKUŁA-jki.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami prasowymi oraz zdjęciami z tego wydarzenia:

Categorised in:

This post was written by admin